ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 08:39

O artık bakanlık korumasında

O artık bakanlık korumasında

Boşanmak istediği için kocası tarafından yüzüne kezzap atılan Özgür Turgut’a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sahip çıktı.


İstanbul Kartal’da oturan 1 çocuk annesi Özgür Turgut, boşanmak istediği eşinin saldırısına uğradı. Yüzüne kezzap atılan genç kadın hastaneye kaldırılırken, olayın kamuoyuna yansımasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın talimatıyla bakanlık birimleri harekete geçti. Hastaneye giderek yoğun bakımda yatan Turgut’un babası Mustafa Bulmuş ile görüşen bakanlık yetkilileri maddi durumu iyi olmayan ailenin ihtiyaçlarının karşılanacağı bilgisini ilettiler. 

TURGUT VE KIZI KORUMA ALTINDA

Halen yakalanamayan saldırgan Segbetullah Turgut’un tehdit oluşturduğunu ifade eden baba Bulmuş’a yetkililer bu konuda da yardım etti. Emniyetle irtibata geçen bakanlık yetkilileri, genç kadının tedavi gördüğü hastenede ve üç yaşındaki kızının kaldığı dede evinde koruma önlemleri aldı. Turgut’un küçük kızının tüm ihtiyaçlarını da bakanlık karşılayacak ve bundan sonraki yaşamı için de devrede olacak. Genç kadın isterse, kızı ile birlikte bakanlığın koruması altında yaşayacak. Bu çerçevede kimlik değişikliği ve polis koruması dahil bir dizi önlem alınacak.

KEZZAPLI KOCA FİRARDA

Akşam'ın haberine göre, şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanmak için dava açan Özgür Turgut'un yolu eşi Segbetullah Turgut tarafından kesildi. Talihsiz kadının yüzüne kezzap atan Segbetullah Turgut firar ederken yüzünde 2. derece yanıklar meydana gelen Turgut, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yoğun bakımda tedavi altına alındı.   

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER