ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 09:46

"Niye ilişkiye giriyorsun? Sonra bizi uğraştırıyorsun"

"Niye ilişkiye giriyorsun? Sonra bizi uğraştırıyorsun"

Nitelikli cinsel istismar davasında savcıdan şok sözler.


İskenderun'da, 3 yıldır eski sevgilsinin taciz ve ölüm tehditlerine maruz kalan genç kadın, defalarca emniyete ve savcılığa yaptığı başvurular ve dava sonucunda tutuklama kararı alınması için yaptığı başvuruda savcıdan aldığı cevap şok etti. Mağdur kadın, savcının kendisine "niye ilişkiye giriyorsun? Sonra bizi uğraştırıyorsun" dediğini iddia etti. Milliyet gazetesinden Burcu Karakaş'ın haberine göre, N.K. (34), eski sevgilisi Y.D.’den ayrıldıktan sonra hakarete maruz kaldı ve ölüm tehditleri aldı. Y.D. (40), genç kadının gizlice çektiği görüntülerini internet üzerinden ailesine ve arkadaşlarına gönderdi. N.K., kendisini ve ailesini rahatsız etmeye devam eden eski sevgilisi hakkında 26 kez emniyete ve savcılığa şikayette bulundu. Genç kadının hakaret, şantaj, iftira, tehdit, mala zarar verme, basit yaralama ve cinsel taciz şikâyetlerinin 8’i takipsizlikle sonuçlanırken, tehditlerini sürdüren Y.D. hakkında tutuklama işlemi hiç uygulanmadı.

Zevk için olmadığı ne malum

‘Basit cinsel saldırı’, ‘Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek’ ve ‘şantaj’ suçlarıyla hakkında dava açılan Y.D., N.K.’ya üniversite hastanesinden ruh sağlığının bozulduğu yönünde rapor verilmesi üzerine “nitelikli cinsel istismar” suçundan yargılanmaya başladı. Ancak mahkeme, genç kadının defalarca yinelediği tutuklanma talebine rağmen Y.D. hakkında tutukluluk kararı vermedi. N.K., geçen günlerde eski sevgilisi hakkında zorlama hapsi kararı verilmesi talebiyle İskenderun Aile Mahkemesi’ne başvurdu. Dilekçeyi alan mahkeme savcısı, mağdur kadının yaptığı açıklamaya göre şunları söyledi:
“Savcı daha dinlemeden beni suçlar gibi bir tavırla, ‘Başka dosyalardan hatırlıyorum seni?’ dedi. Sonrasında, ‘Niye ilişkiye giriyorsun, sonra da bizi uğraştırıyorsun? Resim çekilip şikâyetçi oluyorsunuz. İlişkiye girmeseydin başına bunlar gelmeyecekti’ dedi. Görüntülerin benden habersiz çekildiğini söyleyince, ‘Şahıs haberi vardı derse nasıl kanıtlayacaksın? Bir sürü insan zevk için çekiyor. Öyle yapmadığınız ne malum’ dedi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER