ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Eylül 2013 Salı 12:18

Nilüfer mezunları pilav gününde buluştu


30 yılda 7 bin 650 mezun vererek alanında bir çığır açan Nilüfer Eğitim Kurumları mezunları '26. geleneksel pilav günü’nde buluştu. Nilüfer Eğitim Kurumları’nın ilk binasında gerçekleştirilen etkinliğe eski ve yeni mezunlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğin ev sahipliğini yapan Nilüfer Mezunları Derneği Başkanı İsmail Yavuzdemir, Nilüfer Eğitim Kurumları çatısı altında eğitim aldıkları ilk okullarının yıkılacak olmasından dolayı bir yanlarının buruk olduğunu dile getirerek şunları söyledi: “1987 yılından bu yana gerçekleştirmeye çalıştığımız geleneksel pilav günü ile mezunlarımızı bir araya toplayıp kaynaşmalarını, dostluklarının devamını sağlamak istiyoruz. Bu etkinlikle beraber, yapabileceğimiz güzel organizasyonların da alt yapısını hazırlamaya çalışıyoruz. Mezun öğrencilerimiz çok büyük ilgi gösteriyor. Mensup ve mezun öğrencilerimizin birlikte konuşacakları konular, paylaşacakları anılar oluyor. Çok güzel birliktelikler doğuyor Nilüfer Lisesi'nin her alanda gösterdiği büyük başarılara bu güzel dostluk ortamının da eklenmesi önemli başarıların ipuçlarını veriyor.”

Bir eğitim kurumundan mezun olanların kurduğu ilk SİAD olma özelliğini taşıyan Nilüfer Eğitim Kurumları İşadamları Derneği (NİSİAD) Başkanı Oğuzhan Özkan da konuşmasında 30 yıla damgasını vurmuş bir çınarın gölgesinde kaliteli bir eğitim aldıklarını, bu eğitimle geleceğe emin adımlarla yürüdüklerini ifade etti.
Geçmişi bir olanların oluşturduğu bir derneğin başkanı olmaktan gurur ve mutluluk duyduğunu ifade eden Özkan, “Dünün ve bugünün kıymetini bilirsek, geleceği daha iyi inşa ederiz. Bizler de geleceği daha iyi inşa etmek için dünü ve bugünümüzü unutmadık. Bugün burada okul sıralarını paylaştığımız arkadaşlarımızla yıllar sonra tekrar buluştuk. Eğitim aldığımız bu okulun bahçesinde son buluşmamız olması nedeniyle de tarihi bir buluşma oldu.” dedi.

Etkinliğin düzenlendiği binanın her noktasının 30 yılın hatırasını taşıdığını ifade eden Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı yaptığı konuşmada etkinliğin bu okulun bahçesinde son kez yapıldığını söyledi. Nilüfer Eğitim Kurumları’nın 1982 yılında başladığı eğitim yolculuğuna 10 ayrı şubeyle devam ettiğini söyleyen Dilitatlı, okulun yıkılması ilgili olarak da şunları söyledi: “Bu binamız okul vazifesine devam edecek. 30 okul öncesinin şartları ile yapılmış okulumuz öğrencilerimizin güvenliği için aslına sadık kalınarak yenilenecek.”

Okulla ilgili anıların da paylaşıldığı gecede mezunlar sınıf arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Sevinç ve hüznün bir arada olduğu etkinlikte, okulda görev alan ilk öğretmen ve eğitim gören ilk öğrenciler de unutulmadı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER