ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 14:49

Nevşehir’de 167 yatırımcıya destek


Nevşehir’de tarım alanında faaliyet yürüten 167 yatırımcıya 662 bin 856 TL tutarında makine ve ekipman desteği sağlandı.

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Kırsal Kalkınma Yatırımları Programı 2012 Yılı Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesi ile tarımsal faaliyetler için geliştirilen ve yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak, daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşünerek uluslararası düzeyde rekabet edilebilir bir düzeye getirmek amaçlanıyor.

Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne müracaatı yapılan makinelerden balya makinesi, bahçe el traktörü, gübre dağıtma makinesi, mibzer, patates söküm makinesi, pülverizatör, sap toplamalı saman makinesi, silaj makinesi, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı ve yem hazırlama makinesi olmak üzere 10 farklı makine ve ekipman başvuruları uygun görülerek, yüzde 50 hibe desteğinden yararlandırıldı. Bu kapsamda, 167 üreticiye 662 bin 856 TL hibe desteği sağlandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER