ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ekim 2013 Pazartesi 21:50

Muş'ta 3 bin aileye kurban eti ve gıda paketi


Kimse Yok mu Derneği, Muş'ta 3 bin ihtiyaç sahibi aileye, kurban eti ve çeşitli gıda yardımında bulundu.

Kimse Yok mu Derneği Muş Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Işık ve Muş Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (MAKSAD) Başkanı Cemaleddin Çelik, yardımlar hakkında ortak yazılı açılama yaptı. Işık açıklamasında, yardımların Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) bağlı MAKSAD organizasyonuyla yapıldığını belirtti. Işık, "Türkiye'nin 4 bir yanından dernek gönüllüleri, yeni gönüller kazanmak ve gönül köprüleri oluşturmak için buralara kadar geldi. İhtiyaç sahibi insanlarla buluştu. Gönüllüler sevdiklerini ve ailelerini bayramda bırakarak buraya geldi. Muş halkı olarak kendilerine teşekkür ediyoruz." dedi.

MAKSAD Başkanı Cemaleddin Çelik ise yapılan çalışmalara katıldıklarını ve şehir merkezi başta olmak üzere 5 ilçede bulunan kimsesiz ve yardıma muhtaç ailelere, yardım paketi ve kurban Eti dağıttıklarını bildirdi.

Çelik, "Bayram günü ailesini ve akrabalarını bırakarak ilimize gelen tüm gönüllülere ve iş adamlarına teşekkür ediyoruz. Bu bizim için gerçekten çok anlamlı oldu. Kurban Bayramı'nda fakirlerimizin yüzü güldü. Bu organizasyon devam edecek. Elimizden gelen her türlü fedakarlığı göstereceğiz." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER