ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 00:43

Müslüm Gürses'ten iyi haber

Müslüm Gürsesten iyi haber

Özel Memorial Hastanesi’nde kameraların karşısına geçen Gürses’in doktorları, açıklama yaptı.


Müslüm Baba hayranları rahat bir nefes aldı. Pazar günü yoğun bakımda iken karaciğer ve böbrek yetmezliğinden tekrar ameliyat edilen Müslüm Gürses’in doktoru Prof.Dr. Birgün Sönmez, “Pazar günü karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle yaptığımız ameliyat sonrası tedaviden olumlu sonuç aldık. Ama hayati tehlikesi devam ediyor.” dedi.

Geçtiğimiz Perşembe günü kalp ameliyatından sonra yoğun bakıma alınan Müslüm Gürses, böbrek ve karaciğer yetmezliğinden durumu ağırlaştı. Solunum yetmezliğinden ameliyata alınan ve diyaliz makinesine bağlanan Gürses'in doktoru Prof.Dr.Birgün Sönmez basın açıklaması yaptı.

Ayrıca sanatçının eşi Muhterem Gürses'in kronik bir bel ağrısından dolayı hastanede olduğunu belirten Birgün Sönmez, hastalığın Müslüm Gürses'in durumuyla alakalı olmadığını açıkladı

"YOĞUN BAKIMDA OLAN HER HASTANIN HAYATİ TEHLİKESİ VARDIR" 

Memeroial Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Bingür Sönmez, arabesk müziği sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumuna ilişkin ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' dedi.
Gürses'in perşembe günü by pass operasyonu geçirdiği Memorial Hastanesi'nde, sanatçının doktorları basın toplantısı düzenledi.
Prof. Dr. Bingür Sönmez, sanatçının cumartesi günü solunum probleminin başladığını ve daha sonra gelişen karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle durumunun kötüleştiğini söyledi.

"HOR KULLANILMIŞ BİR VÜCUT"

Gürses'e, uzun bir süre sigarayı bıraktırmaya çalıştıklarını ifade eden Sönmez, ''Sigarayı bıraktıramadık. Hor kullanılmış bir vücut. Bizim için bu durum sürpriz değildi. By pass ameliyatlarından sonra bu tür durumlar gelişebiliyor'' şeklinde konuştu.
Karaciğer, böbrek ve solunum tedavilerinin sürdüğünü kaydeden Sönmez, şunları söyledi:
''Şu anda tansiyonu iyi. Karaciğer enzimleri toparlamaya başladı. Böbreklerine diyaliz tedavisi uyguluyoruz, sonuçları gayet iyi. Çok kötü kullanılmış bir beden. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Ama şu anda görebildiğimiz kadarı ile her şey kontrol altında. Umarız bu şansımız devam edecektir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzeyi ile kendisiyle ilgileniyoruz.''
Sönmez, ''Gürses'in hayati tehlikesi devam ediyor mu'' sorusuna, ''Yoğun bakımda olan her hastanın hayati tehlikesi vardır. Müslüm Gürses için uzun bir yoğun bakım süreci olacak. Hayati tehlikesi devam ediyor'' şeklinde cevap verdi.
Sosyal medyada sanatçının durumuna ilişkin gerçeği yansıtmayan mesajların dolaştığını hatırlatan Sönmez, bu tür haberlere itibar edilmemesini ve kendilerinin yaptığı açıklamaların dikkate alınmasını istedi.

"ENFEKSİYON RİSKİ VAR"

Kardiyoloji bölümü doktorlarından Uzman Dr. Deniz Şener de, sanatçının sağlık durumunun normale dönmesi için her türlü tedavi ve tetkik uygulandığını belirterek, sanatçının enfeksiyon kapma riskinin bulunduğunu söyledi. Sanatçının kalbinin iyi durumda olduğunu bildiren Şener, diğer organlara bağlı olarak başka sorunlarla karşılaşma ihtimalinin bulunduğunu ifade etti. Sanatçının sağlık durumunun şu anda olumlu bir seyir gösterdiğini kaydeden Şener, ''Bu süreçte başka sorunlarla karşılaşma durumumuz var. Bunun için her türlü teknik imkanla sanatçının takip ve tedavisini yapıyoruz'' dedi.

''Bu kadar hırpalanmış bir bedende bu sorunları düzeltmek zor''

Hastanenin Medikal Direktörü Uzman Dr. Sema Akgün de, ''Bu kadar hırpalanmış bir bedende bu sorunları düzeltmek zor. Her an bize sürpriz hazırlayabilir. Teknolojinin ve tıbbın en üst düzey imkanları ile tedavisini sürdürüyoruz'' dedi.

Perşembe günü Memorial Hastanesi'nde kalp ameliyatı geçiren arabesk müziğin önde gelen temsilcilerinden Müslüm Gürses'i sanatçı dostları yalnız bırakmıyor.

SELAHATTİN ALPAY ZİYARET ETTİ

Yoğun bakıma alınan Gürses'i Türk Halk Müziği Sanatçısı Selahattin Alpay ziyaret etti. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Alpay, "Daha evvel kalbinde iki stent varmış. Biri tıkanıklık sonrası değiştirildi. Doktordan aldığım habere göre her şeye cevap veriyor. Yukarıda Muhterem abla ile görüştüm. Kendisi çok bitkin. Teselli etmekten başka çare yok. Tüm insanlardan, sanatçı dostlarından ve hayranlarından istediğim dualarını eksik etmesinler." diye konuştu.

TBMM BAŞKANI MUHTEREM NUR'U ARADI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, geçirdiği bir ameliyat sonrasında aniden rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan sanatçı Müslüm Gürses'in sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Alınan bilgiye göre Çiçek, Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur'u telefonla arayarak, Gürses'in sağlık durumunu sordu ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.
    

 Ünlüler Müslüm Baba'yı mesajlarıyla yalnız bırakmıyor.

  İŞTE TWITTER MESAJLARI

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER