ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 12:35

Müslüm Baba yoğun bakımda!

Müslüm Baba yoğun bakımda!

Arabesk dünyasının yıldızı Müslüm Gürses'in sağlık durumu ciddiyetinin koruyor.


Memorial Hastanesi'nde perşembe günü by pass ameliyatı geçiren arabesk müziği sanatçısı Müslüm Gürses'in, yoğun bakımda, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Gürses'in hafta sonu yoğun bakımdan çıkarılması bekleniyordu. Ancak ünlü sanatçı, karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle, planlandığı gibi yoğun bakımdan çıkamadı.

"DURUMU KÖTÜLEŞTİ"

Gürses'in by pass operasyonunu gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez'in yaptığı açıklamada, tablonun kötüye gitmemesi için ekip olarak uğraştıklarını belirtti. Sönmez, ünlü sanatçının sağlık durumunu destek tedavileriyle normal seviyelere getirmeye çalıştıklarını söyledi. Gürses'in kalbiyle ilgili problem olmadığını ifade eden Sönmez, dün gece aniden gelişen karaciğer ve böbrek yetmezliği nedeniyle sanatçının durumunun kötüleştiğini açıkladı.Prof. Dr. Sönmez, Gürses'in sağlık durumunu normale çevirmek için yapılması gereken her şeyin yapıldığını söyledi.

SİGARAYI BIRAKTI

Doktorun tavsiyesi üzerine önce ilaç tedavisine başlayan Gürses'in sigarayı da bıraktığı belirtildi. Ameliyata hazır hale gelmesinin ardından Prof. Dr. Bingür Sönmez’den randevu alan Gürses, 12 Kasım’da Memorial Hastanesi’de yattı. Ertesi sabah 4.5 saat süren bypass ameliyatı sırasında Gürses’in eşi Muhterem Nur’un da tansiyonun çıktığı bildirildi. Ameliyat sırasında Gürses’in bacağından alınan yedek damar kalbine takıldı.

AÇIKLAMA BUGÜN YAPILACAK

Prof. Sönmez Müslüm Gürses'in Perşembe günü geçirdiği ameliyattan sonra Cumartesi gecesi böbrek ve karaciğer yetmezliği şikayetiyle müşahede altında tutulduğunu ve ünlü sanatçının sağlık durumuyla ilgili Pazartesi günü bir açıklama yapacaklarını söyledi.

MÜSLÜM BABA VE NECATİ ŞAŞMAZ'DAN "HAYDAR HAYDAR":

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER