ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 11:06

Muhasebeciler, pozitif ayrımcılık istiyor


Adana Meslekte Birlik Derneği (Adamesbir) Başkanı Kenan Bozkurt, vergi daireleri ile meslek mensupları arasında tam eşgüdümün sağlanması için vergi dairelerinde muhasebeciler için pozitif ayrımcılık olması gerektiğini söyledi.

Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy’u ziyaretinde konuşan Adamesbir Başkanı Bozkurt, vergi dairelerinin meslek mensupları açısından evi gibi olması gerektiğini belirterek, bu konuda taleplerde bulundu.

Birbirine ihtiyacı olan bu saygın müesseselerin tam eşgüdüm içinde olması gerektiğini ifade eden Adamesbir Başkanı Bozkurt, taleplerini şöyle sıraladı: “Öncelikle meslek mensupları vergi dairelerine rahat bir şekilde girebilmeli. Bu da ayrı bir giriş kapısı ile olabilir. Ayrıca meslek mensuplarının vergi dairelerinde oluşan bilgi ve donanım ihtiyaçlarını giderilebilmesi için çalışma ofisi olmalıdır”

Vergi Dairesi Başkanı Serdar Aksoy, ayrı giriş kapısı ve çalışma odası talebinin karşılanabilmesi için vergi dairelerinin fiziki durumlarının araştırılması gerektiğini kaydetti.

Konunun Türkiye Meslek Birlik Platformu veya TÜRMOB nezdinde Gelir İdaresi Başkanlığı’na iletilmesinin daha uygun olacağını dile getiren Aksoy, “Vergi kanunlarının sağladığı avantajların doğru aktırılmasıyla yasal haklarının ve sorumluluklarının bilincinde olan mükelleflerin arttırılmasında, aynı zamanda vergi bilincinin oluşmasında meslek mensupları ciddi katkılar sağlamaktadır. Mükelleflerimizin bu konuda bilgilendirilmelerinin doğru yapılması meslek mensuplarının saygınlığının daha da artacaktır.” şeklinde konuştu.

Vergi Dairesi Başkanı Aksoy, muhasebe mesleğinin sorunlarının çözümünde önemli katkılar sağlayan meslekte birliğe gönül vermiş meslek mensuplarına büyük görevler düştüğünü belirterek, “Mükellef ve meslek mensuplarına hizmet için atılan adımları destekliyoruz. Bu konuda yürütülecek çalışmalara başkanlık olarak destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER