ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL5°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 14:26

Muğla'ya yaz erken geldi


Hava sıcaklığının 22 derece ölçüldüğü Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahillerde yoğunluğa sebep oldu.
     Gökova Körfezi'nin ''Cennet köşesi'' olarak tabir edilen ve her mevsim mavi ile yeşilin bir arada gözlenebildiği Akyaka'da, sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillerde yoğunluk oluşturdu.
     Türkiye'nin birçok bölgesinde soğuk hava koşulları etkili olurken, Akyaka'da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar sahilde yürüyüş yaptı. Bazılarının piknik yaptığı Akyaka'da, bazı vatandaşlar da sahildeki kafelerde oturup kitap okudu. Çocuklar ise sahilde kumda eğlendi.
     Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ula'da hava sıcaklığı 22 derece ölçüldü.
    
     -''Muğla Türkiye'nin cennet köşesi''-
    
     Ailesiyle Akyaka'ya gezmeye geldiğini belirten Damla Beşok, AA muhabirine, Muğla'da bugün çok sıcak bir gün yaşandığını belirterek, ''Ailemle piknik yapmak için Akyaka'ya geldik. Çankırı'da üniversitede okuyorum. Orası çok soğuk. Muğla gerçekten Türkiye'nin cennet köşelerinden bir yer'' dedi.
     Körfezde balık tutan Hasan Karaçayırlı ise oğlunun eğitimini Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde sürdürdüğünü anlatarak, ''Bir yıl oğlumla birlikte kalacağım. Tokat'tan geldik, orası çok soğuk ve kar var. Muğla gerçekten muazzam bir yer. Her açıdan görülmeye ve gezmeye değer bir yer. Emekliliğimini keyfini körfezde balık tutarak çıkarıyorum'' diye konuştu.
     Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen tekne turlarına katılan vatandaşlar ise tur boyunca su samurundan deniz kaplumbağasına kadar onlarca hayvan türü ile bazıları tropikal iklimlerde yetişen farklı bitki türlerinin eşsiz güzelliğini ve doğayı gözlemleme fırsatı buldu.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER