ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Haziran 2014 Cumartesi 13:25

Muğla'da ulaşım toplantısı

Muğlada ulaşım toplantısı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısı yapıldı.


Toplantıya, ulaşımdan sorumlu ilgili ilçe belediyeleri, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Bodrum Liman Başkanlığı ve diğer kurumların temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, yaptığı konuşmada UKOME'nin deniz dahil olmak üzere ulaşıma bir düzen, sistem ve standart getirmek için yetkili olduğunu söyledi. Gürün, "Büyükşehir statüsüne geçen Muğla’da, deniz ulaşımı dahil olmak üzere ulaşıma bir düzen, sistem, standart getirmek, Büyükşehir Belediyesi ve onun bünyesinde kurulan UKOME'nin görev alanına giriyor. Bugün aldığımız kararlar, hem esnafımızı hem de hizmet alan hemşehrilerimizi ilgilendiriyor. Bu kararlarla adalet duygusunu zedelemeden en fazla hizmeti vermeye çalışacağız." dedi.

Toplantısında alınan kararlardan bazıları şöyle: "Muğla Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu tarafından yeni bir karar alınıncaya kadar yürürlükte olan İl Trafik Komisyonu kararlarının geçerliliğinin devam etmesi yönünde karar alınmıştır. Vatandaşlarımızın başvurularını süratle çözmek için ilçe ön değerlendirme heyetlerinin oluşturulmasına karar verilmiştir. İl genelinde sorun yaşanmasına neden olan ve ihtiyacın çok üstünde olan ticari araçların sayısının arttırılmasına ilişkin olarak ulaşım ana planı oluşturuluncaya kadar yeni ticari plaka tahsisinin yapılmamasına karar verilmiştir. Karayolu mesafesinin uzun olması ve her iki ilçenin turizm gelirlerine katkıda bulunması amacıyla Bodrum-Datça arasında, Muğla Büyükşehir Belediyesi'nce feribot hattı oluşturulmasına karar verilmiştir. Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde bulunan alışveriş merkezlerine, özellikle Marmaris-Fethiye istikametlerinden gelen vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde ulaşmaları amacıyla ışıklı yaya geçidi yapılmasına karar verilmiştir. Kış döneminde öğrenci servis taşımacılığı yapan 'S' plakalı araçların yazın âtıl durumda kalmaması, ilimiz esnafının gelirlerinin arttırılması, Muğla ilinde taşımacılığın Muğlalı esnafımızca yapılması için bu araçların yaz ayları içerisinde turizm taşımacılığında kullanılabilmesine karar verilmiştir. Ticari araçlarda reklam bulundurulması hakkında yönetmelik kapsamında, Muğla ili genelinde ticari araçlarda uygulanacak reklamların taslağa (otomobil, kamyonet, minibüs, otobüs) göre yapılması karar verilmiştir. Devir ve güzergâh izinleri için vatandaşlarımızın UKOME kurullarında beklememesi amacıyla gerekli evrakların teslimi halinde izinlerin Ulaşım Daire Başkanlığı'nca verilebilmesine karar verilmiştir."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER