ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:48

Mucit öğrenciler bilim sergisi açtı

Mucit öğrenciler bilim sergisi açtı


Aksaray'da faaliyet gösteren Sema Anadolu ve Fen Lisesi'nin geleneksel hale getirdiği 3. Bilim Şenliği, Efor AVM’de törenle açıldı.

Bilim Şenliği'ne Aksaray Valisi Selami Altınok, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy, Milli Eğitim Müdürü Lütfiye Deneri, Okul Müdürü Mehmet Ali Akbaş ve çok sayıda öğrenci katıldı. Okul yetkilileri 3. Bilim Şenliği'nde 60 projede 180 öğrencinin aktif görev aldığını ifade etti.

Vali Selami Altınok, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Bilim Şenliği'ni Aksaray’da bütün okulların tek çatı altında yapması gerektiğinin altını çizdi. Vali Altınok, şunları söyledi: "Bütün okullarımızda olduğu gibi Sema Kolejimizin de Bilim Şenliği var inşallah bir daha ki sene bütün okullarımızı toplayıp tek bir tane kocaman bir Bilim Şenliği yapalım. Her hafta bir okulumuzun şenliği olmasındansa bütün okullarımızın yer aldığı daha geniş kapsamlı bir tane bilim şenliği yapalım. Sema Koleji'nin Aksaray’ın eğitimine verdiği katkıyı söylememe gerek yok. Benim çocuğumda bu faaliyetin içinde olduğu için bugün açılışa sadece bir vali olarak değil veli olarak da katılıyorum. Hayırlı uğurlu olsun."

Yapılan konuşmanın ardından Vali Selami Altınok, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Altınsoy ve beraberindekiler kurdeleyi birlikte keserek Bilim Şenliği'nin sergisini hizmete açtı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER