ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Haziran 2014 Perşembe 15:15

Micheal Jackson'u bağlama ile andılar

Micheal Jacksonu bağlama ile andılar

Michael Jackson'un 'They don't care about us' adlı şarkısını bağlama, darbuka, keman ve kemençe ile seslendirip klip çektiler.


Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde amatör bağlamacılar, Michael Jackson'un 'They don't care about us' adlı şarkısını bağlama, darbuka, keman ve kemençe ile seslendirip klip çekerek 5'inci ölüm yıl dönümünde şarkıcıyı andı. Klip, sosyal medyada rekor kırdı.

Ereğli Halk Eğitim Merkezi'nin yıl içindeki bağlama kurslarına katılan ve Ereğli Belediyesi Cumhuriyet Halkevi Bağlama Topluluğu adı altında bir araya gelen 50 kursiyer, 25 Haziran 2009'da hayatını kaybeden Michael Jackson'u, 5'inci ölüm yıl dönümünde farklı bir şekilde andı. Grup, şarkıcının Türkçesi 'Onlar bizi umursamaz' olan, 'They don't care about us' adlı şarkısını 46 bağlama, darbuka, keman ve kemençe ile seslendirip klip çekti. Çekimleri Ereğli ve İstanbul'da 1 ay süren 1 dakika 10 saniyelik klipte Michael Jackson'un klibinden görüntülere de yer verildi. Amatör müzisyenler, Michael Jackson ile özdeşleşen şapkayı takarak çektikleri klibi sanatçıyı ölüm yıl dönümünde sosyal paylaşım siteleri Youtube ve Facebook'ta paylaştı. Büyük ilgi gören klip tıklanma rekoru kırdı.
 


KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER