ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 21:07

Mevlid Kandili 'sanal umre' ile kutlandı

Mevlid Kandili sanal umre ile kutlandı

Karaman Beklenen Bahar Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (BAHAR-DER) katkılarıyla Demosan Otel’de gerçekleşen ‘sanal umre’ etkinliğine yoğun katılım oldu


Karaman Beklenen Bahar Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin (BAHAR-DER) katkılarıyla Demosan Otel’de gerçekleşen ‘sanal umre’ etkinliğine yoğun katılım oldu.

Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M.Salih Baldız ve Karaman Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu’nun da katıldığı etkinlikte salon tıklım tıklım doldu.
Eğitimci-yazar Murat Erkol’un sunduğu sanal umre programı izleyenleri Medine ve Mekke’nin manevi havasına götürdü. Yer yer duygulu anların yaşandığı etkinlikte bazı misafirlerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Mekke ve Medine’ye gidildiğinde nerelerin ziyaret edilmesi gerektiği ve nerelerin Hz. Muhammed (s.a.s)’e ait izler taşıdığını resimler ve animasyonlarla gösteren Erkol, umreye gitmenin ne denli önemli olduğunu misafirlere anlattı.

Osmanlı’nın Mekke ve Medine’ye gözcülük yaptığı dönemlerde padişahların hacca gitmemesine rağmen kutsal mekânlarda gerçekleşen her olayı takip ettiğini de vurgulayan Erkol, Osmanlı’nın kutsal topraklara tren sistemini kurarak hac ve umreye gidişleri kolaylaştırdığını söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER