SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2014 Çarşamba 23:57

Mevlana’yı kilisede andılar

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/mevlanayi-kilisede-andilar-1493614-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/mevlanayi-kilisede-andilar-1493614-622x360.jpg
Mevlanayı kilisede andılar

Beşiktaş’ta farklı dinlerin mensupları Hz. Mevlana’yı 741. vuslat yıldönümünde kilisede andı.


Düzenlenen Şeb-i Arus gecesi Müslüman ve Hıristiyan din adamlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Surp Vartanants Ermeni Kilisesi Korosu’nun katılımıyla Mevlana Celalettin Rumi anısına Ortaköy Surp Asdvadzadzin (Meryem Ana) Ermeni Kilisesi’nde Şeb-i Arus gecesi düzenlendi. Anma gecesine İstanbul Katolik Toplumu Ruhani Lideri Yusuf Sağ, Ermeni Patrik Vekili Aram Ateşyan, Beşiktaş Müftüsü Hızır Hilmi Yılmaz, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Beşiktaş Kaymakamı Dr. Abdullah Kalkan ve çok sayıda farklı dine mensup vatandaş katıldı.

Hz. Mevlana’yı hayatımızda her gün andığımızı belirten Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, “Aslında Beşiktaş ile buluşan bu kimliği, Ermeni yurttaşlarımızın kilisesinde eda etmek, onun değerlerine paralel sazlarla paylaşmak benim için çok farklı mesajlar veriyor aslında” dedi.

 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Eşi ve erkek arkadaşı tutuklandı

SONRAKİ HABER

İzne gelen askere bıçaklı saldırı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.