ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 11:38

Mevlana, Mamak'ta anıldı

Mevlana, Mamakta anıldı


Ankara Mamak Kültür Merkezi Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde Mevlana’nın 739. Vuslat Yıldönümü dolayısıyla anma programı düzenlendi. Programa Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Gökmenoğlu, Meclis Üyesi Adem Bektemur, Eğitim Kültür Müdürü Ergül Soysal, AK Parti Mamak İlçe Kadın Kolları Başkanı Öznur Demirbilek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Mevlana'nın yüzyılları aşan sevgiye ve aşka dair mesajları, hayata bakışı, eserleri Mamak Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölüm Başkanı Ali Toprak yönetiminde TSM korosunun seslendirdiği Tasavvuf Müziği ile salonu dolduran Mamaklılara unutulmaz saatler yaşattı.

    Tasavvuf müziği konserine aşkla dönen semazenler de eşlik etti. Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretleri’nin sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşliğin sembolü olduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Gökmenoğlu, “13. yüzyıldan günümüze, gönüllerimizi sevgiyle fetheden Hz Mevlana’nın 739. Vuslat Yıldönümü’nün birlik, beraberlik, kardeşliğe ve dünya barışının tesisine vesile olmasını dilerim.” dedi.

    Meşk Akşamları’nın ikincisi 28 Ocak’ta Mamak Kültür Merkezi’nde musikiseverlerle buluşacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER