ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 21:41

Metrobüs yine bozuldu

Metrobüs yine bozuldu

Arızalanan metrobüs vatandaşları mağdur etti. Metrobüsten ümidi kesenler yoluna yaya olarak devam etti. İşte ayrıntılar...


İncirli - Avcılar yolunda ilerleyen metrobüs saat 18:30’da İncirli durağında arızalandı. Arızalanan metrobüse yaklaşık 10 dakika içinde yardım araç geldi. Bu arada vatandaşlar metrobüsün içerisinde beklemeye başladı.

Yaklaşık 2 saat süren bekleme sonrası vatandaşlar metrobüs yoluna inerek yaya yollarına devam etti. Metrobüs yolunda ilerleyen vatandaşlar, durum hakkında herhangi bir bilgilendirme anonsu yapılmamasından şikayetçi oldu.

Metrobüs yolunda yaya evine gitmeye çalışan Ayşe Kıdık,20 dakikadır beklediğini ve durum hakkında bilgilendirme yapılmaması konusunda şikayetçi olduğunu söyledi. Kıdık, “Yaklaşık 20 dakikadır burada bekliyorum. Herhangi bir anons çekilmedi. En azından neden burada beklediğimiz konusunda bilgi verseler. Neden bir anons çekmiyorlar. Bize bilgi verseler bizde evimize gitmek için farklı yollara bakarız. Gerçekten inanılmaz bir durum.” şeklinde konuştu.

Metrobüs yolunda evine gitmek için yürüyen Ahmet Cebil ise “Neden bu kadar kuyruk var bilmiyorum. Yaklaşık 1 saattir metrobüs yolundayız. Sadece 1 tane metrobüsün arızalanması bu kadar yoğunluğun yaşanmasına sebep olacağını düşünmüyorum. Bence başka bir şey olmuş olabilir.” dedi.

Öte yandan İncirli durağında, görevini yapmaya çalışan gazetecilere müdahale eden güvenlik görevlileri halkın tepkisini çekti. Olay yerinde kısa süreli arbede yaşandı. Yaşanan olay sonucunda gazeteciler arızalanan metrobüsün yanında uzaklaştırılmaya çalışıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER