ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 16:44

Mert bugün unutulmadı

Mert bugün unutulmadı

Kars'ta kaybolduktan bir gün sonra cesedi eski bir tabyada bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda mezarı başında anıldı.


Kentte düzenlenen törenler kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, İl Müftüsü Mehmet Genç, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile şube müdürleri, 30 Ekim Mahallesi'ndeki Asri Mezarlık'a geldi. Kaybolduktan bir gün sonra cesedi bulunan Mert Aydın'ın mezarı başında Kur'an-ı Kerim okuyan Müftü Genç, halkın birlik ve beraberliğinin ebediyete kadar devam etmesini diledi.

Genç, hiçbir aileye Allah'tan böyle acılar yaşatmamasını, yaşatmaya teşebbüs edenlere de fırsat vermemesini temenni etti.
İl Milli Eğitim Müdürü Alkış da Allah'tan rahmet dileyerek, Mert'i muhafaza edemediklerini söyledi. Allah'ın bundan sonraki Mert'leri korumasını temenni eden Alkış, "Allah neslimizi, nefislerimizi ıslah etsin. Üzgünüz, yapacak bir şey yok. Yakınlarına Allah sabır versin. Bu 23 Nisan'da Mert'leri, Mert gibileri düşündük. Allah bize böyle şeyleri bir daha göstermesin, tekrar ettirmesin" diye konuştu. Okunan duaların ardından Alkış ile beraberindekiler Mert Aydın'ın mezarına karanfil ve gül bıraktı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER