ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 17:50

Melikgazi'de parklara yürüyüş için tartan pist

Melikgazide parklara yürüyüş için tartan pist


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde yer alan park, bahçe ve açık alan spor sahalarında yer alan ve halkın yoğun ilgi gösterdiği tartan pist yürüyüş yollarında bakım, onarım ve yenileme çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi.

Memduh Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, tartan pist uygulamasını ilk kez Melikgazi Belediyesi'nce hayata geçirildiğini ve büyük beğeni topladığını belirtti. Başkan Büyükkılıç, özellikle sabah sporları için yürüyüş yapanların çok rağbet ettiği tartan pistlerin zaman içerisinde deforme olduğunu ve bu nedenle bakım ve onarımdan geçirilmesi gerektiğini kaydetti.

Günümüzde artık yürüyüş yollarının kiremit tozundan değil sentetik kauçuk çimler olarak nitelendirilen zeminlerden yapıldığını ifade eden Büyükkılıç, "Kırmızı renkli yürüyüş yolları olarak halk tarafından bilinen tartan pistler yoğun kullanımdan dolayı deforme olmakta, kopukluklar oluşmakta ve plastik malzeme olmasından dolayı yırtılmaktadır. Daha da kötüsü bilerek veya bilmeyerek atılan sigara izmaritleri bu tartan pistlere büyük zarar vermektedir. Bir süre sonra tartan pistler bu olumsuzluklar sebebi ile yürüyüşü zorlaştırmakta hatta tamamen yürüyüş yapılamaz hale gelmektedir. Bu neden ile belediye olarak her yıl tartan pist olarak bilinen bu spor zemin malzemelerinde bakım ve onarım yapmaktayız. Birçok yerde ise yenilemekteyiz." dedi.

Büyükkılıç, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nce çocuk oyun alanlarında ve çocuk oyun gruplarında da bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER