ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:36

Medical Park çalışanını 'sağlık hukuku' alanında bilgilendirdi


Medical Park Hastaneler Grubu Hukuk Danışmanı ve Maltepe Üniversitesi Halk Sağlığı ve Adli Tıp Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol, Medical Park Samsun Hastanesi doktorlarına “sağlık hukuku” konusunda bilgi verdi.

Medical Park Samsun Hastanesi'nde yapılan eğitime Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Hikmet Çavuş, Başhekim Op. Dr. Hakan Özcan, doktorlar ve yöneticiler katıldı.
Halk Sağlığı ve Adli Tıp Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol, sağlık hizmetleri kapsamında hekim-hasta ilişkisinin nasıl olması gerektiği ve Sağlık Hukuku’nun neleri içerdiği konusunda bilgi verdi. Sağlık Hukuku’nun, hastane ortamında bir sorun ile karşılaşıldığında bu sorunun tespiti, nasıl çözüleceği, nasıl bir strateji belirleneceği, sorunun yarattığı zararın tespiti, maliyeti, zarardan kimin sorumlu olduğu, cezasının ne olduğu gibi konularda belirleyici kurallar bütünü olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol, tüm sağlık çalışanlarının bu kuralları iyi bilmesi gerektiğini söyledi.
Medical Park Samsun Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Hikmet Çavuş “ Medical Park Samsun Hastanesi’nin amacı hastaların en iyi hizmeti alarak hastanemizden ayrılmasıdır. Yrd. Doç. Dr. Nezih Varol “Sağlık Hukuku” konusunda bizleri bilgilendirdi. Nezih Varol’a yaptığı sunumdan dolayı teşekkür ederim. Hastalarımıza en iyi hizmeti verebilmek için seminerlerimize devam edeceğiz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER