ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 14:27

Meclis üyelerine 'hatadan dönün' çağrısı

Meclis üyelerine hatadan dönün çağrısı


CHP Adana Milletvekili Ümit Özgümüş, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi üyelerine yaptıkları hatadan dönmeleri çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan oturumlarda alınan bazı imar değişikliği kararları ile ilgili görüşlerini bildiren Özgümüş,“Geçmiş yönetimler nedeniyle Adana zaten şehircilik olarak da siyasi olarak da çok kirli bir kent haline geldi. Bir günde yapılan değişikliklerle kentin nefes alacağı alanlara imar verilerek, haksız rantlar oluşturuldu ve kent beton yığınına döndü. Şimdi aynı alışkanlıkların ve aynı kirlenmenin devam ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu yangından mal kaçırır gibi, alelacele geçirilen imar değişiklikleri hem kamuoyu vicdanını rahatsız etmiş hem de destek veren belediye meclisi üyeleri üzerinde şaibe oluşmuştur.” dedi.

Rant kokan diğer imar değişiklikleri bir yana, geçen dönem Aytaç Durak’ın elinden zor kurtarılan çamlık alanının imara açılmasının, kentin bağrına sokulmuş bir hançer niteliğinde olduğunu söyleyen Özgümüş, “Bu hatadan dönülmeli, yeni imar düzenlemeleri, ilgili sivil toplum örgütleri ve kamuoyu ile tartışılarak şeffaf bir biçimde yeniden görüşülmelidir. Aksi takdirde TBMM’nin gündemine taşımak, mahkemeye vermek gibi, Belediye Başkan Vekili ve başta kendi partimin belediye meclis üyeleri olmak üzere bütün meclis üyelerine karşı açık ve cepheden bir mücadele vereceğimizin bilinmesini isterim.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER