ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Temmuz 2014 Perşembe 10:41

"Maşallah" dedirten imaj

"Maşallah" dedirten imaj

Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan 32 yıllık asker arkadaşı iki kafadardan birisi uzattığı bıyıkları, diğeri ise uzattığı saçları ile dikkat çekiyor.


MHP’den Amasya il genel meclisi üyeliği ve 20 yıldır Taşova Nakliyeciler Kooperatifi Başkanlığı yapan Sezai Cingöz ile aynı süredir Taşova Minibüsçüler Kooperatifi Başkanlığı yapan asker arkadaşı Engin Bayraktar, 32 yıl önce asker dönüşü aldıkları saç ve bıyık uzatma anlaşmasını kararlılıkla sürdürüyor.

O günden bu yana Sezai Cingöz’ün uzattığı bıyıkları 1 metreye, Engin Bayraktar’ın saçları ise yarım metreye kadar ulaştı. İlerleyen yaşlarına rağmen bu hobilerini sürdürmeye devam ettiklerini belirten 52 yaşındaki Cingöz, “Askerden döndükten sonra kimsenin yapamadığı şeyleri ‘biz yapalım’ dedik. Engin saçları bıraktı. Ben de bıyıkları bıraktım. Herkesten ilgi görüyoruz” dedi.

Bayraktar ile arkadaşlığının ölene kadar süreceğini belirten Cingöz, “Benim 3 oğlan bir kız, Engin’in ise 3 kız bir oğlu var. Bunlar mazot, benzin yakmıyor. O kadar zorluğu yok. Fön çekiyoruz. Sadece hanımlara eziyet veriyorduk. Hanım akrabam olduğu için benim çilemi çekiyor. Gece yatarken kimseye zarar vermesin diye bıyıklarımı tokalar takıyorum” diye konuştu.

Asker arkadaşıyla sürekli görüştüğünü anlatan Engin Bayraktar da, “Saçlarıma çok bakıyorum. Çok önem veriyorum” şeklinde konuştu.

Engin Bayraktar’ın muhtarı olduğu Ballıdere köylülerinin iftar daveti üzerine beraberinde Adalet Komisyonu Başkanı Fahrettin Kaya, İl Müftüsü İsmail İpek, Taşova Kaymakamı Engin Uysal ve Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamdi Yanık ile birlikte köye giden Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin de bir süre sohbet ettiği iki arkadaşın ilginç hobilerini ‘Maşallah’ diyerek karşıladı.


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER