ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2018 Çarşamba 14:15

Marmara Bölgesi'nde bayramda hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde bayramda hava nasıl olacak?

Ramazan Bayramında, bölgenin büyük bölümünün yağışlı sistemin etkisinde kalacağı ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği kaydedildi.


Ramazan Bayramı'nda Marmara Bölgesi'nin büyük bölümünün yağışlı sistemin etkisinde kalacağı ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği bildirildi.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, bölgede mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının cuma günü yağışla birlikte azalarak mevsim normallerine inmesinin beklendiği belirtildi.

İstanbul'da cuma günü yağış beklenmediği aktarılan açıklamada, "Cumartesi günü kısa süreli ve yerel, pazar günü ise gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 32 derece, cumartesi 31 derece olması beklenirken, pazar günü 28 dereceye düşeceği tahmin ediliyor. Edirne'de, cuma günü kuzey ilçelerde yağış bekleniyor. Cumartesi ve pazar günü gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 33 derece, cumartesi 31 derece olması beklenirken, pazar günü 29 dereceye düşeceği tahmin ediliyor." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Kırklareli'de, Ramazan Bayramı boyunca yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağış görüleceğine dikkati çekilerek, en yüksek hava sıcaklığının cuma günü 32 derece, cumartesi 30 derece olmasının beklendiği, pazar günü ise 28 dereceye düşeceğinin beklendiği kaydedildi.

Tekirdağ'da cuma günü yağış beklenmediği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Cumartesi günü kısa süreli ve yerel, pazar günü ise gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 28 derece, cumartesi 29 derece olması beklenirken, pazar günü 28 derece tahmin ediliyor. Kocaeli'de; cuma günü güney ilçelerde yağış bekleniyor. Cumartesi ve pazar günü gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 33 derece, cumartesi 31 derece olması beklenirken, Pazar günü 28 dereceye düşeceği tahmin ediliyor. Sakarya'da; Ramazan Bayramı boyunca yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 33 derece, cumartesi 30 derece olması beklenirken, pazar günü 27 dereceye düşeceği tahmin ediliyor. Yalova'da; Ramazan Bayramı boyunca yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; cuma günü 29 derece, cumartesi 30 derece olması beklenirken, pazar günü 27 dereceye düşeceği tahmin ediliyor."

Ramazan Bayramında tahmin edilen gök gürültülü sağanak yağışların kısa sürede ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşlardan tedbirli ve dikkatli olmaları isteniyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER