ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:46

Manisa sporuna kazandırılacak


Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında düzenlenen Tevfik Lav Yaz Futbol Okulu başladı. Proje sayesinde yetenekli öğrenciler spora kazandırılırken kötü alışkanlıklardan da uzak tutulmuş olacak.

Yaz okulunun başlaması dolayısıyla Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde bir tören düzenlendi. Burada konuşan Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, amacın merkez okullarındaki 2001 ile 2004 arası doğumlu öğrencilerden yetenekli olanların spora kazandırılması olduğunu söyledi. Vali Savaş, 2003 doğumlu oğlu Emre'nin de yaz okulunda eğitim alacağını belirtti. Yaz okulu sayesinde geniş boş zamanı olan öğrencilerin kötü alışkanlıklardan da uzak kalmasının sağlanacağı vurgulayan Savaş, Manisa'nın seçkin sekiz antrenörü eşliğinde çalıştırılacaklarını kaydetti.

Yaz okuluna kabul edilen 86 öğrencinin, dört yaş grubunda ikişer antrenör tarafından futbol eğitimi alacağı, kullanacakları bütün spor malzemelerinin İl Genel Meclisi tarafından karşılandığı belirtildi. Ulaşımlarının İl Özel İdaresi tarafından sağlanacağı, çalışma sahasının da Masterler Derneği tarafından temin edildiği bildirildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER