ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:06

Manavgat Şelalesi'ne ziyaretler başladı

Manavgat Şelalesine ziyaretler başladı


Sağanak yağışa bağlı su yükselmesi nedeniyle dünyaca ünlü Manavgat Şelalesini ziyaret edemeyen turistler, Manavgat Irmağı'nda su kodu seviyesi düşürülünce çağlayanı yakından görmeye başladı.

Son 10 gündür su seviyesine bağlı şelalenin önüne gelemeyen yerli ve yabancı turistler su seviyesi düşünce çağlayanı yaz günlerinde olduğu yakından görmeye geldi. Manavgat Şelalesi İşletme Şefi Tekin Başoğlu, ırmakta su seviyesi çekilince şelaleyi yakından görme ziyaretlerinin yeniden başladığını söyledi. Kış mevsiminde ziyaretlerin paket turlara bağlı olarak pazartesi, perşembe ve pazar günleri yoğun olduğunu belirten Başoğlu, kışın ortalama turist sayısının 200 olduğunu söyledi.

Manavgat'ın Sarılar Beldesi Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy, belediyeleri sınırları içinde bulunan çağlayanın geçen yıl 970 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini bildirdi. Ziyaretin 500 bininin yabancı, 470 bininin yerli turist olduğunu belirten Ersoy, 350 bin kişilik ziyaretin öğrenci, öğretmen, asker, polis, yabancı misyon şefleri, diplomat, şehit yakını, gaziler, gazi yakınları ve ülke doğal varlıklarını tanımaya yönelik öğrenci grupları olduğu için ücretsiz ziyaret yaptığını kaydetti. Ersoy, "Şelalemizi dünyanın 47 ülkesinden görmeye gelen turist var. Yoğunluğu ise genelde başta Ruslar olmak üzere Almanya, Hollanda, Belçika, İngiliz, Avusturya, Fransız, Baltık ve İskandinav ülke vatandaşları oluşturuyor. Son 3 yıl içinde de geçmiş yıllara göre yerli turist ziyaretlerinde de gözle görünür bir artış var." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER