ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2012 Pazar 13:46

Mamak'ta evde sağlık hizmetleri sürüyor

Mamakta evde sağlık hizmetleri sürüyor


Mamak Belediyesi, kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli vatandaşlara yönelik sürdürdüğü evde sağlık hizmetlerini sürdürüyor. Mamak Belediyesi, evde sağlık hizmetini, bu yılın ocak ayından itibaren yaklaşık 6 bin kişiye ulaştırdı. Doktor, hemşire ve sağlık görevlisinin bulunduğu ekipler kimsesiz, yardıma muhtaç ve engelli hastalara evde sağlık hizmeti sunuyor.

Evde sağlık hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, Mamak Belediyesi Sağlık İşleri'ne müracaat ederek sağlık hizmeti talebinde bulunuyor. Sağlık hizmeti isteğini doğrudan ve hızlı bir şekilde işleme alan ekipler, vatandaşın evine giderek hasta takibini başlatıyor. Yapılan muayenelerin ardından ekip doktorunun konsültasyon isteği doğrultusunda, dahiliye ve genel cerrahi gibi alanlarda uzman doktorlar devreye girebiliyor.

Mamak Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri, hasta takibini dijital el terminalleriyle gerçekleştiriyor. Hastalar hakkında oluşturulan veriler sayesinde hastanın her türlü ihtiyacı kısa sürede karşılanıyor. Evde sağlık hizmetleri çerçevesinde hastalara kan alımı, muayene, enjeksiyon, pansuman, serum, sonda, kan şeker ölçümü, kolostomi bakımı gibi çok yönlü hizmetler sunuluyor. Ayrıca, ihtiyacı olan hastalara yönelik mama, hasta bezi, yatak koruyucu, havalı yatak ve tıbbi malzeme desteği de sağlanıyor. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, Alo Mamak 444 0 149, 550 70 21, 550 70 36 ve 550 70 68’i arayarak hizmet talebinde bulunabiliyor.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Mamak sınırları içerisinde bu yıl yaklaşık 6 bin vatandaşa evde sağlık hizmeti ulaştırdık. Özellikle hastaneye gidemeyecek durumda olan vatandaşlarımıza yönelik verilen evde sağlık hizmeti önemli bir sosyal sorumluluğu yerine getiriyor. Bu bilinçle hareket eden sağlık ekiplerimiz görevlerini büyük bir sorumluluk bilinciyle yapıyor." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER