ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:02

Malatyalı öğrenciler MKÜ’yü gezdi


Malatya Orgeneral Eşref Bitlis Anadolu Lisesi öğrencileri Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi’ni gezdi. Öğrenciler, sanat parkuru, tıp fakültesi laboratuvarları ve deneysel araştırmalar merkezini yakından inceleme fırsatı buldu.

Okul Müdürü Recep Örek, Müdür Yardımcısı Ahmet Baltekin ve 5 öğretmenle birlikte 82 kişilik öğrenci kafilesi ilk olarak üniversitenin 20. yılı anısına yapılan ‘20 Bilim Öncüsünü’ sergisini gezdi. Burada uzun süre kalan öğrenciler, ilk defa gördükleri ve tek tek inceledikleri sanat parkurundaki bilim insanları portrelerine hayran kaldı. Kütüphane yolu üzerinde etrafı ağaçlar ve yeşilliklerle kaplı ‘20 Bilim Öncüsü’ arasında doğudan İbn-i Sina, Mimar Sinan, Mevlana gibi abideler yer alırken batıdan ise Mozart, Newton ve Platon gibi bilim öncülerinin portreleri bulunuyor.
Daha sonra Deneysel Araştırmalar Merkezi’ne giden öğrenciler, burada araştırmalarda kullanılan deney fareleri ve tavşanları inceledi. Farelerin kafes içerisindeki hareketleri karşısında bir hayli şaşıran öğrencilere uzmanlar tarafından hayvanların bilimsel çalışmalardaki önemi anlatıldı.

Geziden oldukça memnun kalan öğrenciler, Mustafa Kemal Üniversitesi’nin ilk tercihleri arasında olacağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER