ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:17

Malatya'da 16 sokak çeşmesi yapılıyor


Malatya Belediyesi, insanların su ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kent merkezindeki farklı noktalarda biri ahşap 16 sokak çeşmesi inşa ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, gündelik yaşam içinde kentin nüfus açısından yoğun olan noktalarına, vatandaşların su ihtiyacını gidermek için içme suyu çeşmelerinin inşa edildiği belirtildi. PTT önüne tarihi dokuya sahip ahşap aksamlı çeşmenin 3 yıldan bu yana hizmet verdiği anlatılan açıklamada, ayrıca Kasap Pazarı önü, Dörtyol, Niyazi-i Mısri Parkı, Kız Meslek Lisesi yanı, ilçe ve köy garajı, MAŞTİ, Malatya Lisesi karşısı, Doğu Garajı, Kuzey (Arapgir) Garajı, Bakırcılar Çarşısı ile Malatya Polisevi karşısına yapılan mermer çeşmelerin montajlarının tamamlandığı ifade edildi.

Açıklamada. "Malatya’nın değişik noktalarına şehir mimarisine uygun, bir birinden güzel çeşmeler yapan Malatya Belediyesi, bu vesileyle son zamanlarda kaybolmaya yüz tutan çeşme kültürünü tekrar hayatımıza kazandırıyor. Vatandaşların büyük beğenisini kazanan çeşmeler, aynı zamanda gerek kalitesi gerekse de soğukluğuyla Malatya’nın ünlü suyunu şehir merkezindeki vatandaşların istifadesine sunuyor.” denildi.

Öte yandan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yapım ve montajı tamamlanan çeşmeleri yerinde inceledi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER