ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:19

MAKİAD, inşaat sektörünün sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor

MAKİAD, inşaat sektörünün sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor


Malatya Aktif İşadamları Derneği (MAKİAD) İnşaat Komitesi Başkanı Ömer Yıldız, inşaat sektörünün sanayi ve hizmet alanında faaliyet gösteren yaklaşık 240 alt sektörle ilişkili olduğunu, bu büyük alanın sorunlarını dile getirerek çözüm aradıklarını belirtti.

MAKİAD İnşaat Komitesi üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya'yı ziyaret etti. İnşaat Komitesi Başkanı Ömer Yıldız, ziyarette yaptığı konuşmada, komite olarak yaptıkları programlar hakkında bilgi verdi. Üyelerinin inşaatla ilgili sorunların çözümü konusunda rutin olarak bir araya geldiğini belirten Yıldız, sanayi ve hizmet alanında faaliyet gösteren yaklaşık 240 alt sektörle işbirliği içinde olduklarını ifade etti. Yıldız, “Çok geniş bir alana hitap eden sektörün birtakım mutlaka sorunları bulunduğunu dile getirdi. Bizler bu konuda neler yapabiliriz hep bu yönde düşünüp çalışmalar yapıyoruz.” dedi.
Düzenledikleri toplantılar ve ziyaretleri anlatan Yıldız, üyelerine iş sağlığı ve güvenliği hakkında bir program düzenleyeceklerini anlattı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya da ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirterek, MAKİAD'ın Malatya için güzel çalışmalara imza attığını ifade etti. Kaya, "Malatya ve bu güzel ülkemizin ilerlemesi için kim güzel işler yapıyorsa biz de her zaman onların yanındayız. Sizlerin çalışmalarına katkı amacıyla üzerimize düşen bir görev varsa yanınızda olacağımı bildiririm." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER