ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 09:48

Maden şirketinden Erzincan'da eğitime önemli yatırım

Maden şirketinden Erzincanda eğitime önemli yatırım


Erzincan’ın İliç ilçesine 400 öğrencinin eğitim öğretim görebileceği, 16 derslik ve 20 dairelik stüdyo pansiyon tipi okul yapımına başlandı. Okulun 2014 yılı Ağustos ayında bitirilmesi planlanıyor.

İliç ilçesinde altın madeni faaliyeti sürdüren Alacer Gold Madencilik Şirketi yönetim kurulu üyeleri, bölge öğrencilerinin eğitim-öğretimine destek vermek amacıyla, 400 öğrenci kapasiteli 16 derslik okul ve 20 dairelik stüdyo pansiyon yapıyor. Okul içerisinde büyük bir laboratuvar, kütüphane, spor alanı, oyun alanı ve sosyal tesisler bulunacak.

Alacer Gold CEO’su Davit F Quinlivan eğitime sağlayacakları destek hakkında şu bilgileri verdi: “İnşaatların hemen başlaması, kısa bir süreçte bitecek olması bizleri memnun etmekte. Bölgede iş yapıyoruz, bölgenin ekonomik, sosyal ve özellikle eğitimdeki kalkınmalarına çok önem veriyoruz. İliç’teki eğitim seviyesini Türkiye standartlarının üzerine çıkarabilmek için tam donanımlı okul yapıyoruz. Bu okuldan mezun olacak çocukların yarın ki Türkiye’de en aktif görevlerde yer almalarını istiyoruz. Bölgeye her konuda ciddi anlamda destekleri sürdüreceğiz.”

Alacer Gold Madencilik Türkiye Başkanı Howard Stevanson da yaptığı açıklamada, “İliç’te sosyal kalkınmaya önem veriyoruz. Her kalkınmanın başında öncelikle bilgi ve eğitim gelmekte. Önce okul yaparak çocukların iyi eğitim almalarını sağlayacağız. Daha sonra farklı projeleri uygulamaya başlayacağız. İliç halkına hayırlı olsun.” dedi.

Anagold Madencilik Halkla İlişkiler Müdürü Dr. Alper Sezener, yurt dışından gelen Alacer Gold Yönetim Kurulu üyelerine ev sahipliği yaptı. Yapımı planlanan okulun maketini davetlilere göstererek proje hakkında bilgi verdi. Okul inşaatı alanında incelemelerde bulunan heyet, inşaatın 2014 yılının Ağustos ayında biteceğini belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER