ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 15:49

Lüks araçtan hırsızlık güvenlik kamerasında


İstanbul‘da, “Jammer” olarak adlandırılan sinyal bozucu cihazlarla kilitlenmelerini engelledikleri araçlardan hırsızlık yaptıkları öne sürülen 2 kişi sevk edildikleri mahkemece tutuklandı. Şüphelilerin lüks bir araçtan yaptıkları hırsızlık, bölgedeki güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi.

Bahçelievler’de, 12 Ekim günü gerçekleşen otomobilden hırsızlık olayı üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince çalışma başlatıldı. Son hırsızlığın gerçekleştiği bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bir Jeep’ten gerçekleşen hırsızlığın kameralarca saniye saniye kaydedildiğini belirledi. Görüntüleri inceleyen polis, şüphelilerin kullandığı araca, oradan da şahıslara ulaştı. Bir oto kiralama şirketinden araç kiralayan kişilerin Ahmet Serkan D. (34) ile Fatih Y.(37) olduğunu belirleyen polis, iki şüpheliyi de gözaltına aldı. Polislere sahte kimlik gösteren Ahmet Serkan D.’nin, benzer suçlardan dolayı hükümlü olduğu Tekirdağ Yarı Açık Cezaevi’nden firar ettiği için böyle bir yola başvurarak sahte kimlikle dolaştığı tespit edildi.

Şüphelilerin kaldıkları adreslerde yapılan aramada, hırsızlıkta kullanılan Jammer’lar ve çalınıt olduğu tahmin edilen çanta ve çeşitli eşyalar ele geçirildi.

Sinyal bozucu cihazlar ile 3 ayrı otomobilden hırsızlık olayının failleri oldukları anlaşılan Ahmet Serkan D. ile Fatih Y. sevk edildikleri Bakırköy Adliyesi’nde mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER