ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:15

Kuzey Irak'ta Kürtçe etkinliğine katıldı


Mardin Köylerini Tanıtma Tarımsal Eğitim Yayım Danışmanlık ve Dayanışma Derneği (MARKÖYDER ) muhtarları ve kanaat önderlerini Kuzey Irak’taki Feza Eğitim Kurumları tarafından düzenlenen Kürtçe etkinliklerine götürdü.
MARKÖYDER Başkanı İbrahim Bilgiç, Kuzey Irak’ta düzenlenen Kürtçe dil etkinliğine muhtarlar ve kanaat önderleri ile birlikte katıldıklarını söyledi Bilgiç, "Kuzey Irak’ın Dohok, Süleymaniye ve Erbil’de düzenlenen etkinliklere katıldık. Orada eğitim faaliyetlerinde bulunan Türk okulları tarafından düzenlenen Kürtçe etkinlikleri büyük ilgi gördü. Binlerce insan etkinliklere katıldı. Tam bir festival havası yaşandı. Geziye katılan muhtarlar ve kanaat önderleri çok memnun kaldılar.” dedi.

Geziye katılan Muhtar Abdulhamit Ete, Kuzey Irak’ta faaliyet gösteren Türk okullarının yapmış oldukları etkinliklerden çok etkilendiklerini belirterek,,"Farklı dillerden olan herkese hitap ediyorlar. Orada tam bir barış dili hakimr. Okulların göstermiş olduğu başarılar bizleri sevindiriyor. Allah bu okullara vesile olanlardan razı olsun. Onlar eğitime ve insanlığa büyük hizmet veriyor. Kendilerini tebrik ediyorum.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER