ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 15:50

Kursiyerler belgelerini aldı


Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde Türkoğlu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü (HEM) ve İş Kur tarafından belge töreni düzenlendi.
Türkoğlu Öğretmen Evi'nde düzenlenen belge töreninde konuşan İlçe Kaymakamı Tuncay Akkoyun, halk eğitim merkezleri sayesinde bir çok vatandaşın belge sahibi olmakla kalmadığını aynı zamanda meslek sahibi olduğunu da söyledi. Akkoyun, "Halk Eğitim Merkezlerimizin çalışmaları toplumumuzda önemli bir ihtiyacı gideriyor. Vatandaşlarımızın görmüş oldukları bayanlara yönelik trikotaj kursları, takı tasarım kursları, el nakışları kursları yanında ÖSS, SBS gibi birçok kurslarda ilçemizin eğitimine de katkı sağlıyor." dedi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Akıllı ise, merkez olarak 'beşikten mezara kadar eğitim' ilkesinden hareketle tüm bireylere hizmet vermeyi amaç edindiklerini ifade ederek şöyle konuştu:"İlçemizde İş Kur destekli projeler kapsamında kuaförlük, bilgisayarlı ön muhasebe, bilgisayar operatörlüğü,iş gücü yetiştirme kursları açıldı. Bu kurslara 57 kursiyer katıldı ve 56'sı başarılı oldu. 2012 -2013 yılında ise 18 branşta bin 658 kişi bu kurslara katıldı."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER