ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 14:29

Kurdun saldırısına uğrayan dağ keçisi yaralandı


Sivas'ın Divriği ilçesinde kurdun saldırısı sonucu yaralanan yavru dağ keçisi, tedavi altına alındı.
     İlçeye bağlı Çamlık köyü Doğan mezrası Kaledibi mevkisinde hayvan otlatan Soner Erdoğan, bir kurdun saldırısı sonucu yaralanan yavru dağ keçisi buldu. Yabani hayvanı köye götüren Erdoğan, yarasını temizlediği dağ keçisini daha sonra tedavi için ilçe merkezindeki veteriner hekim Mustafa Koçkaya'ya getirdi.
     Koçkaya tarafından tedavi edilen dağ keçisi, Divriği Orman İşletme Şefliği'ne teslim edildi. Bir süre Orman İşletme Şefliği'nde kalacak keçinin, iyileşmesinin ardından doğaya bırakılacağı belirtildi.
     Soner Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Kaledibi mevkisinde hayvanlarını otlatırken kurt sesi duyduğunu, yanındaki Kangal köpeğinin bir süre sonra hızla uzaklaştığını söyledi.
     Bunun üzerine köpeğinin peşinden gittiğini belirten Erdoğan, ''Köpeği bir süre takip ettim. Bir kurdun ısrarla yavru bir dağ keçisine saldırdığını, Kangal köpeğimin ise kurdu uzaklaştırmaya çalıştığını gördüm. Kangal köpeğim ise kurdun üzerine saldırdı. Bu sırada kurt, dağ keçisini yaraladı. Daha sonra kurt kaçmaya başladı'' dedi.
     Arka bacağından yaralanan dağ keçisini alarak köye döndüğünü dile getiren Erdoğan, ''Keçi, bir gün bizde kaldı. Yavru olduğu için büyük ihtimal sürüden ayrılmış olabilir. Yarasını temizledik. Sabah ilçeye geldik'' diye konuştu.
     Veteriner hekim Koçkaya ise ''Kurt, keçinin 10 santimetrelik bir et parçasını koparmış. Yarayı hemen temizledikten sonra uyuşturucu iğne yaptık. Daha sonra kas ve deri dikişi yaptık, antibiyotik verdik'' dedi.
     Koçkaya, dağ keçisinin yarasının, bulunduktan sonra temizlenmesi dolayısıyla tedavide sıkıntı yaşamadıklarını vurguladı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER