ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 11:43

Kur'an Kursu’nun temeli dualarla atıldı

Kuran Kursunun temeli dualarla atıldı


Adana’nın Aladağ ilçesine bağlı Akören Kur’an Kursu’nun temeli dualarla atıldı.

Kur`an-ı Kerim tilaveti ile başlayan temel atma törene Aladağ Kaymakamı Tamer Kılıç, İlçe Müftü Vekili Halit Kerimoğlu, Belediye Başkanı Hasan Gündüz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende bir konuşma yapan Aladağ Müftü Vekili Kerimoğlu, insanların en hayırlısının Kur’an’ı öğrenen ve öğretenlerin olduğunu hatırlattı. Aladağ’ın her yerinde Kur’an öğretimini sağlayacak müesseselerin kurulması için özel çaba harcadıklarını aktaran Kerimoğlu, “Alemin her yerinde Kur`an hafızları var. Özellikle bizden öncekiler Kur`an`a ve İslam`a en büyük hizmeti yapmış. Kur`an kendisine hizmet edenleri yüceltir. Kur`an kendisini okuyanları ve kendisi ile amel edenleri en makbul kul olma derecesine yüceltir. Tabi Kur`an`ın öğrenilmesi ve öğretilmesi için daha fazla müesseselere ihtiyaç var. Buraya bir vakıf inşa edeceğiz, inşallah bu vakıf ahrete kadar devam edecek.” dedi.

Kur’an kursunun 150 metrekare alana sahip olduğunu belirten Kerimoğlu, inşaat bitene kadar 20 öğrenci başka bir yerde eğitime devam edeceğini belirterek, ilçe genelinde 9 Kur’an kursunun olduğunu ifade etti.
Konuşmaların ardından Kur’an kursunun temeline ilk harç dualarla konuldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER