ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 13:11

'Kültür ve sanatın kalbi Kayseri’de atacak'


Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve her türlü ulusal ve uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ve teknik donanıma sahip Kültür Sanat Merkezi'nin açılış etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu. Merkezin açılışı dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler, Kayserililerin beğenisini kazandı.

        Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı Kültür ve Sanat Merkezi'nin açılışı, coşkulu oldu. Etkinlikler, Kayseri'de 3 gün boyunca kültür sanat rüzgarı estirdi. 8 Mart Cuma günü TRT Akşam Sefası Programı sanatçılarının verdiği konserle başlayan etkinliklerde ikinci gün, Çerkes halk dansları topluluğu 'Elbruz' bir gösteri sunu. Sevilen sanatçı Kutsi ise açılış etkinliklerinin üçüncü gününde sahne alarak hayranlarını coşturdu. Programlar Kayserililerden büyük ilgi gördü.

        Yoğun ilgiden dolayı Kültür Sanat Merkezi'ne giremeyenler için Büyükşehir Belediyesi tarafından fuayeye dev ekranlar kuruldu.

        Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehrin çehresinin değiştiğini belirterek, Kayseri'nin taşra şehirden model şehire dönüştüğünü söyledi. Şehrin en temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra sıranın sosyal hayata renk katacak keyifli projelere geldiğini kaydeden Özhaseki, insanların yaşadıkları şehirle iftihar edebilecekleri bir konuma ulaşmak için gayret sarf ettiklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER