ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 19:27

Kulan cinayetinde ilk mahkeme

Kulan cinayetinde ilk mahkeme

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen Sanem Kulan cinayetinde ilk duruşma bugün yapıldı.


Tutuklu sanık Hasan Yoldaş ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı.

Ereğli'de 11 Ekim tarihinde meydana gelen bıçaklı yaralama olayında Sanem Kulan kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, aynı olayda yaralanan Hasan Yoldaş ise ağır yaralanmıştı. Eşinden ayrı yaşayan 10 çocuk babası Hasan Yoldaş, iddiaya göre Sanem Kulan ile para meselesi yüzünden tartıştı. Yoldaş, tartışma sırasında bıçakla kendisini yaralayan Kulan'ı, elinden aldığı aynı bıçakla bıçaklayarak öldürdü. Daha sonra da Sanem Kulan'ı öldürdü.

Damadının kız kardeşini öldüren Hasan Yoldaş ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada ilk kez hakim karşısına çıktı. Zonguldak 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk davada önce avukat tutacağını belirterek susma hakkını kullanan sanık Hasan Yoldaş, Sanem Kulan'ın babası Ramazan ve annesi Firdevs Kulan'ın şikayetçi olduklarını söylemelerinin ardından yeniden söz aldı. Sanem ile arada bir görüştüklerini belirten Hasan Yoldaş, "Ben Sanem'e çok para yedirdim. Benim sağlık durumum iyi değil. Kalp rahatsızlığım var. 3 ayrı yerden ameliyat oldum. Kendimde değilim" dedi.

Sanem'in ağabeyi, sanık Yoldaş'ın da damadı 33 yaşındaki Cevat Kulan, kızkardeşinin ölmeden önce Hasan Yoldaş tarafından rahatsız edildiğini kendisine söylediğini, hatta sanığı bu konuda uyardığını ileri sürdü.

Duruşmada ölen Sanem Kulan'ın annesi, babası ve ağabeyleri ile avukatlar da hazır bulundu. Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek diğer tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER