ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Temmuz 2014 Çarşamba 18:28

Kovandan kaçan arılar caddeye indi

Kovandan kaçan arılar caddeye indi

Yozgat'ta kovanlarından kaçan bal arıları cadde üzerindeki çöp kutusuna konarak vatandaşları tedirgin etti.Kraliçe arıyı takip eden oğul arılar şehrin en işlek caddesi olan Sarraflar Caddesi'nde bir çöp kotusunda toplandı. Arıları gören bazı vatandaşlar korkmadan arılara yaklaşırken bazıları ise uzağından geçmeyi tercih etti. O an cadde üzerinden tesadüfen geçen Abdullah Çakır isimli arıcı arıları toplayıp yeniden kovana götürmek için karton kutuya koyarak evinin yolunu tuttu.

Arıcı Abdullah Çakır, "Arıcı arkadaşın bir tanesi oğul kaçırmış. Hayvanlar da bu civarda ağaç bulamadığı için buraya gelmiş, çöp kutusuna konmuş. Biz de kraliçe arıyı aldık, kutuya koyduk. Bir miktar kaldı ama bu arıların buraya toplanmalarının sebebi kraliçe arılar. Kokusunu aldığı için toplanmışlardır. Kraliçe arının kokusu kaybolduğu zaman bunlar tekrar geldikleri kovanlarına döner." dedi. Arıların zararsız olduğunu anlatan Çakır, "Arılar oğul arı olduğu için vatandaşlara zarar vermez. Fakat alerjisi olan insanlara belki zarar verebilir." diye konuştu.

Bir vatandaş ise arıların üzerine bir tas su dökülmesinin arılara zarar vermeyeceğini belirterek, arıların su döküldükten sonra çöp kutusu üzerinden gideceklerini ifade etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER