ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 12:09

Korkuteli’nde kültür mantarında mantarcılıkta yeni yaklaşımlar

Korkutelinde kültür mantarında mantarcılıkta yeni yaklaşımlar


Antalya’nın Korkuteli Kaymakamlığı Proje Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan 'Mantarcılıkta Yeni Yaklaşımlar'’ adlı proje, Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmeye değer görüldü.

Korkuteli Kaymakamlığı AB Proje Koordinatörlüğü nezdinde hazırlanan 'Mantarcılıkta Yeni Yaklaşımlar' adlı projeye, yüzde yüz hibe olarak doğrudan faaliyet desteği verildi. Toplam hibe tutarının 46.800 lira olduğu belirtildi.

Korkuteli Kaymakamlığı AB Proje Koordinatörü İbrahim Emre Gürsoy ve Korkuteli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Vet. Hekim Özlem Çağırıcı tarafından hazırlanan projede bölgenin potansiyellerinin ortaya çıkarılmasına yönelik araştırma, istatistikî veri, planlama, analiz ve raporlama çalışmaları 3 ay süreyle yapılacak.
AB Proje Koordinatörü İbrahim Emre Gürsoy, projemizde amacının, bölgedeki üretim potansiyelini ortaya çıkarmak, mantarcılığın sorunları ve çözüm önerilerinin sahada belirlenmesi, kaliteli üretim için apartman altı üretiminin önüne geçilerek mantarcılığın büyük bir sektör haline getirilmesi olduğunu ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER