ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 13:12

Korkut Kız YBO öğrencileri ilk kez sinemayla tanıştı

Korkut Kız YBO öğrencileri ilk kez sinemayla tanıştı


 Muş'un Korkut ilçesindeki Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda eğitim gören 150 öğrenci, Kaymakam Adnan Daldal’ın öncülüğünde
ilk kez sinemayla tanıştı. İl merkezinde sinema keyfi yapan öğrenciler Kaymakam Daldal ve okul idaresine teşekkür etti.

Kız YBO Müdürü Ömer Okyay ve okul öğretmenlerinin gözetiminde il merkezindeki Ceylan Alışveriş Merkezi'nde bulunan sinemaya getirilen öğrenciler, patlamış mısır yiyerek film izledi. Öğrenciler, film çıkışı oyun parkında doyasıya eğlendi. İlk defa sinema ile tanışan öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan başta Kaymakam Adnan Daldal’a ve okul idarecilerine teşekkür etti.

Ceylan Alış Veriş Merkezi'nde öğrencilerin sinema etkinliği ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Okul Müdürü Ömer Okyay, yatılı eğitim gören öğrencilerin bu tür imkanlardan faydalanmasının büyük bir heyecan verici olduğunu kaydetti.

"ÖĞRENCİLER İLK DEFA SİNEMA İLE TANIŞTI"

Korkut Kız Yatılı Bölge Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilerin sinemaya getirilmesinden dolayı arkadaşları adına Kaymakam Adnan Daldal’a teşekkür eden Kız YBO Öğrenci Temsilcisi Rümeysa Yalvak, ilk defa birçok kişinin sinemaya gelmesine vesile olunduğunu kaydetti.

Öğrenci arkadaşları adına çok sevindiğini ifade eden Yalvak, "Okulumuz öğrencilerin sinemaya getirilmesi beni çok mutlu etti. Çünkü biz hep okuldayız ve ders çalışıyoruz. Bu etkinlik bizim için bir ödül mahiyetinde oldu. Bu imkanı bize sağlayan Kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Birçok arkadaşımız ilk defa sinemaya geldi ve hep beraber hem film izledik hem mısır yedik hem de gezme imkanı bulduk. Öğretmenlerimiz bizimle yakından ilgilendi onlara da teşekkür ediyoruz." dedi.

Öte yandan sinemaya getirilen öğrenciler film izledikten sonra oyun parkı eğlencesinin ardından ilçeye geri döndü.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER