ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 13:39

Köprü sular altında kaldı

Köprü sular altında kaldı


Antalya’nın Alanya ilçesinde etkili olan sağanak yağışın ardından Alara Çayı’nın taşması sonucu, Alara Köprüsü sular altında kaldı. Sel nedeniyle köprüden yararlanan 20 köyün yolu ulaşıma kapandı, 10 ev 70 sera zarar gördü, 17 büyükbaş hayvan da ahırda mahsur kaldı.

Alanya’ya bağlı Alara köyünde dün geceden itibaren etkili olan sağanak yağış nedeniyle Alara Çayı taştı. Çayın taşmasıyla Alara Köprüsü de sular altında kaldı. Bölgede tedbir alan Jandarma köprünün yıkılma ihtimali üzerine araçların geçişine izin vermedi. Köprünün sular altında kalmasıyla 20 köy ile ulaşım kesildi. Çayın taşmasıyla bölgedeki 10 ev ve 70 sera da zarar gördü. Alara Çayı kenarında bulunan evi su baskınına uğrayan Durmuş Uyar’ın 17 büyükbaş, 6 küçükbaş hayvanı da ahırda mahsur kaldı. 30 yıldır böyle bir yağış görmediğini belirten Uyar, hayvanlarını midibüse taşıyarak kurtarmaya çalıştı. Uyar, yetkililerden yardım istedi.

        Seraları zarar gören Zübeyir Ünver ise, köprünün taşması sonucu karşı tarafta ve bu tarafta köye gitmeyi bekleyen araçlar olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER