ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2014 Çarşamba 09:50

'Köpek' deyip geçmeyin bakın ne yaptı

Köpek deyip geçmeyin bakın ne yaptı

Sahibinin cesedinin bulunmasını sağlayan terrier cinsi köpek Linda, bir sandalyenin altına girip adeta hayata küstü.


Antalya’nın Kemer ilçesinde servisçilik yapan emekli İngilizce öğretmeni Ayhan Gürbüz, otobüsten bozma karavanında ölü bulundu. Cesedi bulan servis otobüsü şoförü Mustafa Merdin, "Ayhan ağabeyin köpeği Linda, yavrularıyla birlikte önümü kesti, bir aksilik olduğunu anladım. Takip ettiğimde cesedi buldum" dedi.

Edinilen bilgiye göre, yıllar önce Kemer’e gelerek yerleşen ve bir süre ilçedeki bir dershanede yöneticilik yapan 63 yaşındaki 1 çocuk babası Ayhan Gürbüz, emekli olduktan sonra otobüs alarak taşımacılık yapmaya başladı. Okul servisi, bazı tur teknelerinin ve diskoların da taşımacılık hizmetlerini yaptığı öğrenilen Ayhan Gürbüz, 2-3 yıldır Kemer Yeni Mahalle Dedeler mevkiinde, eski bir otobüsü karavana çevirerek oluşturduğu evinde oturuyordu.

MAHALLENİN SEVGİSİNİ KAZANMIŞTI

Çevresinde oturan 7’den 70’e herkesin sevgisini kazandığı belirtilen Ayhan Gürbüz hakkında konuşan mahalle sakinlerinden Mustafa Canlı, "Rahmetli çok iyi bir insan kimse kötü diyemez bu adama, canım ciğerim diye konuşan bir insandı. Emekli İngilizce öğretmeniydi. Mükemmel bir insandı. Demek ki iyilerin bu dünyada yeri yok. Herkes Ayhan dede derdi" diye konuştu.

KÖPEĞİ YARDIM İSTEDİ

Ayhan Gürbüz, akşam hava karardığı saatlerde bilinmeyen bir sebeple yaşadığı karavanın kapısından dışarıya doğru çıkmak isterken yüzüstü düşerek hayatını kaybetti. Kalp krizi de geçirmiş olabileceği belirtilen Gürbüz’ün cesedini bulan, kendisi de servis otobüsçüsü olan Mahalle sakini Mustafa Merdin, maktulün köpeği Linda’nın olağan dışı davranışlarından şüphelendiğini söyledi. Merdin, "Bu köpek tanıdıklarına havlamaz. Ama bugün minibüsümü park edip evime giderken önüme geçti, yavrularıyla birlikte havlamaya başladı. Bir şey anlatmak istiyor gibiydi, takip edip geldim, Ayhan ağabeyin öldüğünü gördüm. Çok iyi bir insandı, çok üzüldüm" diye konuştu.

KÖPEK HAYATA KÜSTÜ

Sahibinin cesedinin bulunmasını sağlayan terrier cinsi köpek Linda, aradan geçen dakikalarda Ayhan Gürbüz’ün hareket etmemesi üzerine bir sandalyenin altına girip adeta hayata küstü. Linda, sahibinin cesedi cenaze aracına konulurken bile kılını kıpırdatmadı.

SAVCI İNCELEME YAPTI

Olay yerine gelen Kemer Emniyet Müdürlüğü ekipleri çevre güvenliğini alıp delil toplarken, nöbetçi Kemer Cumhuriyet Savcısı Önder Şeker de inceleme yaptı. Adli Tabiple birlikte cesedi inceleyen Nöbetçi Savcı, kesin ölüm sebebinin tesbiti için Adli Tıp Kurumu Antalya Grup Başkanlığı’na gönderilmesine karar verdi.

(İHA)


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER