ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 20:23

Kopan parmağıyla hastane aradı


Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde av tüfeği köstebeğe tuzak kurarken kazara kendini yaraladı. Parmağı kopan şahıs gittiği ilçe hastanesinde pansuman yapıldıktan yerine dikilmesi için tam donanımlı bir hastaneye gitmesi tavsiye edildi.

Edinilen bilgiye göre Topraktepe köyünde ikamet eden Gazi Saltan(54) av tüfeği ile köstebeklere tuzak kurarken tüfeğin ateş alması sonucu kazayla elinden yaralandı. Parmağının bir kısmı kopan Saltan yakınları tarafından Kadirli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Acil Serviste pansuman yapıldıktan sonra şahısa hastanede plastik cerrah olmadığı için iddiaya göre Saltan’a acil servis doktoru tarafından tam donanımlı bir hastaneye gitmesi tavsiye edildi.

Bunun üzerine Saltan bir yakının arabasıyla Osmaniye Devlet Hastanesi’ne gitti. Saltan’ın yeğeni “Böyle şey olmaz. Amcamın parmağı kopmuş bize ne ambulans verdiler ne de hastane buldular. Bizde kendi imkanımızla Osmaniye’de müdahale edecek hastane arıyoruz.” dedi.

Kadirli Devlet Hastanesi Başhekimi Şamil Gerek ise iddialar hakkında, “Yaralı şahıs böyle bir uygulamanın yanlış olduğunu düşünüyorsa hastanemize şikayette bulunsun biz de sorumlu doktor hakkında gerekli idari soruşturmayı açalım. Biz her zaman hastanın memnuniyeti için çaba harcıyoruz. Ortada yanlış bir uygulama varsa gereğini yaparız.” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER