ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:21

Konyalı genç işadamı Kenya'da hayatını kaybetti

Konyalı genç işadamı Kenyada hayatını kaybetti


Kenya'da yaşayan ve eve giren hırsız tarafından başından vurulan Konyalı işadamı Emre Soyuğurlu(25), tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.

Yeğeni Emre Soyuğurlu’nın yaklaşık 3 yıldır Kenya’da olduğunu belirten amcası Tahir Soyuğurlu, olayın 3 gün önce arkadaşlarıyla birlikte kaldığı evde gerçekleştiğini belirtti. Soyuğurlu, "Yeğenim, 3 yıldır Kenya'da. Burada ürettiğimiz malzemeleri, Kenya'da satıyoruz. Ticaretimizi orada da devam ettiriyoruz. 3 gün önce gece yarası duydukları gürültü üzerine uyanıp, hırsıza müdahale ederken, zannedersem hırsız korkutmak amacıyla, havaya ateş ediyor ve seken kurşun Emre'nin başına saplanıyor. Yeğenim Emre'ye, orada kaldırıldığı hastanede gerekli müdahale yapıldı. Buradaki doktorlarla yaptığımız irtibatımız üzerine, müdahale doğru gerçekleştirildi. Emre'nin ikinci müdahalesinin gerçekleşmesi için belirli bir süreye ihtiyaç olduğu söylendi." ifadelerini kullandı.

"SAĞLIK BAKANLIĞI, DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI VE BÜYÜKELÇİLİĞİMİZ KONUYLA YAKINDAN İLGİLENDİLER’’

    Basında çıkan haberlerde Emre için Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçağın Kenya’ya gittiğinin belirtildiğini ancak bunun yanlış olduğunu söyleyen Soyuğurlu, "Bu ambulans çıkartılmadı, prosedüre takıldı. Bu prosedürde oradaki doktorun vereceği bir onaydır. Sağlık Bakanlığı uçağın hazır olduğunu söylerken oradaki doktor, buna izin veremeyeceğini hastanın durumunun müsait olmadığını, hastanın beyin ölümünün gerçekleştiğini söylüyor. Ancak babası diyor ki, 'ben oğlumla konuşuyorum, oğlum sesime tepki veriyor. Oğlum hareket ediyor. Böyle olunca, yeğenimiz hayatta yaşam mücadelesi veriyor, sanki doktorun aymazlığı nedeniyle ölüme terk edilmiş gibi bir izlenim alıyoruz. Çaresizlik içindeyiz.’’ dedi.

    Tahir Soyuğurlu, yeğeninin son durumunu öğrenmek için ağabeyi Fevzi Soyuğurlu’yu aradı. Ancak telefonda acı haberi alan Soyuğurlu, "Emre, olayın ardından Türkiye'ye gönderilseydi, yaşamaya devam edecekti. Bu prosedürler ortadan kalksın. Bizim canımız yandı. Başkasının canı yanmasın.'' şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER