SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Ekim 2014 Pazar 11:40

Kobani sınırında bir "küçük asker"

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/kobani-sinirinda-bir-kucuk-asker-1475590-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/kobani-sinirinda-bir-kucuk-asker-1475590-622x360.jpg
Kobani sınırında bir "küçük asker"

Kobani’de, IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmalar şiddetlenerek sürerken, sınıra yakın bir bölgede bir yandan çobanlık yapan Mehmet’in okuma azmi de görenleri hayrete düşürüyor


Sınıra yakın bölgede çatışma seslerinin gölgesinde okumaya çalışan Küçük Mehmet, elinden ‘Küçük Asker’ isimli kitabını düşürmezken, hayalinin asker olmak olduğunu söyledi.

Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile PYD’nin silahlı kanadı YPG güçleri arasında sıcak çatışma 28. gününde de devam ediyor. Dün gece koalisyon güçlerine ait jet uçakların çok sayıda hava operasyonu düzenlediği ve silah seslerinin kesilmediği Kobani’de, bu sabah saatlerinde de çatışmaların şiddetlendiği gözlendi.

KOBANİ SINIRINDA BİR YANDAN ÇOBANLIK YAPIYOR, BİR YANDAN DERS ÇALIŞIYOR

Kobani’de yaşanan sokak savaşlarına rağmen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sınır noktasına yakın bir arazide çobanlık yapan 10 yaşındaki Mehmet Laçin’i görenler hayrete düşüyor. Çatışma seslerinin gölgesinde bir yandan babası ile birlikte hayvanları otlatan küçük Mehmet, bir yandan da eline aldığı kalemiyle toprak üzerinde derslerini yaparak eğitim hayatını sürdürmeye çalışıyor. Küçük çocuk, öğretmeninin verdiği dersleri yaparken, bir yandan da hayvanlarını korumak için gözünü bir an olsun onlardan ayırmıyor.

HEDEFİ ASKER OLMAK

Kobani’de yaşanan çatışma seslerinden korktuğunu ifade eden 4’üncü sınıf öğrencisi küçük Laçin’in bir de hedefi var. Suruç ilçesindeki Bilgi İlkokulu’nda eğitim gören Laçin, ‘Küçük Asker’ adındaki kitabını yanından hiçbir zaman ayırmazken, hedefinin büyüdüğünde asker olmak olduğunu söyledi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Muhtar düğünü kana buladı: 1 ölü, 1 yaralı

SONRAKİ HABER

Eşekler dünya evine girdi

YORUM YAZ
2 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - devrim atlı:14 Ekim 2014, Salı 17:57

    helal sana kardesım

  • - Misafir ms:12 Ekim 2014, Pazar 16:45

    helal olsun kardeşime öptüm gözlerinden