ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:43

Kızılay'dan yardım çağrısı


Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfü Akar, Kurban Bayramı'nda Türk halkının yardımlarını beklediklerini söyledi.
Akar, bölgedeki temasları kapsamında Halfeti ilçesini ziyaret ederek, Vali Celalttin Güvenç, Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik, Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Ahmet Elçi ve kurum çalışanlarıyla bir araya geldi.
Türk Kızılayının dünya çapındaki faaliyetlerine değinen Akar, kurumun özellikle son dönemde Suriyeli sığınmacılara yaptığı yardımlarla gündeme geldiğini anlattı.
Akar, kurumun tüm operasyonlardan başarıyla çıktığını ifade ederek, ülkelerindeki iç karışıklıklar nedeniyle Türkiye'ye sığınan binlerce Suriyeli sığınmacıyı en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını dile getirdi.
Türk Kızılayının "vekaleten kurban" kampanyasını çok ciddiye aldığını vurgulayan Akar, "Halkımızın sürekli yanındayız kurban kesilmesi gereken bir ibadettir. Bizler de kesilen bu kurbanların etlerini 'yıl boyu fakirin sofrasına gitsin' diye kavurma haline getirerek, konserve şeklinde dağıtacağız. Kurban Bayramı'nda tüm Türkiye'nin yardımlarını bekliyoruz" dedi.
Vali Güvenç de Türk Kızılayının hem yurt içinde hem de dışında Türkiye'yi temsil eden önemli bir marka olduğunu dile getirerek, kurum çalışanlarını tebrik etti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER