ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 13:44

Kızılay, tutumlu olmayı öğretiyor

Kızılay, tutumlu olmayı öğretiyor


Batman’da sosyal sorumluluk projesi kapsamında kumbara dağıtan Kızılay Batman Şubesi, öğrencilere tutumlu olmayı öğretecek.

    Kızılay Batman Şubesi, sosyal sorumluluk kapsamında başlattığı bir projeyi daha hayata geçirdi. ‘Ağaç yaş iken eğilir’ atasözünden yola çıkan Kızılay Batman Şubesi, tutumlu olmanın önemini öğrencilere kumbara alışkanlığıyla aşılıyor.

    Kızılay Batman Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ, sosyal sorumluluk projesi kapsamında verilen kumbaraların öğrencilere tutumlu olmanın yanı sıra yardımlaşma, dayanışma ve alınan harçlıkların doğru yer ve zamanda kullanıma imkân sağlayacağını ifade etti. Her gün alınan harçlıklardan biriktirilecek paranın bir bölümü ile okul harçlığını çıkaran öğrencilerin olduğunu belirten Tezdiğ, kumbara dağıtımına Kültür Mahallesi’nde bulunan Kültür İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileriyle başladıklarını söyledi.

    Yaklaşık 40 öğrenciye kumbaralarını, Kızılay Başkanı Sabahattin Tezdiğ ve Kızılay çalışanları dağıttı. 2/C Sınıf Öğretmeni Sipan Erol, kumbara dağıtımından dolayı Batman Kızılay Şube Başkanı Sabahattin Tezdiğ’e teşekkür ederken, kumbarada biriktirilen harçlıkların “okul yapımında bende varım” projesine de destek sağlanabileceğine değindi.

    Öte yandan, Türk Kızılayı Batman Şube Başkanlığı, farklı okullar ve ana sınıfları olmak üzere il genelinde bin adet kumbara dağıtımı gerçekleştirmeyi hedeflerken 300 adette “güvenli yaşamayı öğreniyorum” adlı kitap dağıtımını da gerçekleştirecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER