ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Şubat 2013 Çarşamba 10:55

Kızılay metro istasyonu AVM gibi

Kızılay metro istasyonu AVM gibi


Ankara Kızılay Metro İstasyonu, yaşadığı insan yoğunluğu nedeniyle mini bir alış veriş merkezi gibi hizmet veriyor. İstasyondaki kuruluşların şubeleri, sosyal aktivite alanları ve alışveriş mağazaları, vatandaşların pek çok ihtiyacına cevap veriyor.

AŞTİ otobüs terminali ile Ankara’nın birçok semtine ulaşmak isteyenlerin uğrak yeri de olan istasyonda, vatandaşlar; doğalgaz ve su faturalarını ödeyip, tiyatro severler bilet alabilme kolaylığını yaşarken, sanat merkezinde eğlenip, mağazalardan alış veriş yapılabiliyor. Ayrıca, anket merkezlerinde kent yaşamına ilişkin görüş belirtip, kan ihtiyacı için yardım istenebiliyor. Yer altındaki istasyonunun, sosyal sorumluluk çerçevesinde hizmet veren en önemli noktalarından birisi de “Ankara Büyükşehir Belediyesi Kan Anons Merkezi’. Başkentlilerin, merkezi olması nedeniyle kolay ulaşabildiği merkez, acil kan ihtiyacı olan vatandaşların yardımına koşuyor.

Kızılay metro istasyonuna gelen vatandaşlar, isterlerse yer altındaki mağazalardan ihtiyaçlarını karşılayacak alış verişleri yapabiliyor. Metro Sanat Galerisi’ndeki sergiler de sanatseverlerin ilgisini çekiyor. Yine aynı alanda PTT’den, banka ATM’lerine, arızalı EGO kartı değişim noktası ve İŞ-KUR noktası bulunuyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER