ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:12

"Kızılağaç'ta mavi bayrakları yeniden dalgalandırdık"


Manavgat Çevre Koruma Turizm Alt Yapı Tesisleri Yapma Ve İşletme Birliği (MATAB) Başkanı Recep Barut, Kızılağaç Turizm Bölgesi'ne yaptıkları altyapı çalışmaları ile çökertme havuzlarından toplanan kirli suyun denizi kirletmesinin önüne geçtiklerini bildirdi.

MATAB Başkanı Barut, KTB'nde 9 bin 500 metre kanalizasyon basınç hattının yapılması ve Manavgat Arıtma Tesisine bağlanacak olan Kızılot bölgesi alt yapı çalışmaları hakkında bilgilendirme yaptı.

Kızılot beldesinde yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Barut, 10 bin yatak kapasitesine sahip bölge destinasyonunda çevrenin korunmasına yönelik çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını söyledi. Barut, "Kızılot'a yaptığımız altyapı çalışmalarıyla Çökertme havuzlarında toplanan kirli suların denizi kirletmesinin önüne geçtik. Hedefimiz bölge turizmini bir numara yapmak. Turizmde birinci öncelik çevre olmalı. Bizde MATAB olarak bölgemizdeki turizmin marka değerini çevreyi koruyarak gerçekleştiriyoruz." diye konuştu.

Manavgat Irmağı ile Alara Çayı arasında bulunan turizm bandında kanalizasyon hattı olmadığı için KTB'nde geçmiş yıllarda bazı turistik işletmelerin mavi bayraklarını iptal edildiğini hatırlatan Barut, MATAB'ın bölge destinasyonunda yaptığı altyapı çalışmalarıyla otellerin mavi bayraklarının yeniden dalgalanmaya başladığını kaydetti. Barut sözlerini şöyle tamamladı:"Kızılağaç Turizm Bölgesi'nin altyapı çalışmasını tamamladık. Bugün bölgede mavi bayrakları iptal edilen otellerin mavi bayrakları yedinden dalgalanıyorsa MATAB sayesindedir. Kızılot bölgesinin de altyapı çalışmalarının yarısı bitti. Hedefimiz 2013 yılı için çalışmalarımızı tamamlamak." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER