ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 10:42

Kış kapıdan girdi!

Kış kapıdan girdi!

Edirne'de, gece saatlerinde başlayan kar yağışı, binaların çatıları ile otomobillerin üzerini beyaza bürüdü.


Hava sıcaklığının 3 derece olduğu Edirne'de, akşam saatlerinde etkili olan yağmur, gece ilerleyen saatlerde yerini kara bıraktı.

Kar yağışı nedeniyle binaların çatıları ile otomobillerin üzeri beyaza büründü. Kar yağışı, ulaşımda ise sıkıntı yaratmadı. Geçtiğimiz yıl Edirne'ye ilk kar 17 Ekimde düşerken, bu yılın ilk karı ise 4 Aralık'ta yağdı.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının en düşük 3, en yüksek ise 8 derece olmasının beklendiği kentte, yağmur yağışının etkili olacağını bildirdi.

EDİRNE'DE ŞİDDETLİ  FIRTINA

Edirne'nin Enez ilçesinde etkili olan ve saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan lodos, limanda demirli birçok teknenin alabora olmasına neden oldu.

Saatteki hızı zaman zaman 70 kilometreye ulaşan ve aniden şiddetini artıran lodos nedeniyle limanda demirli kayıkların çoğu battı. Enez Balıkçılık Kooperatifi'ne ait bir dalyanın duvarlarının yıkıldığı fırtına, ilçedeki balıkçıları olumsuz etkiliyor.
    
Enez Kaymakamı Fatih Baysal, sabah saatlerinde hasar gören dalyanı balıkçılarla birlikte gezerek bilgi aldı. Baysal, balıkçılık kooperatifinin ilçe için önemli olduğunu belirterek, gerekeni yapacaklarını söyledi.
    
Enez Balıkçılık Kooperatifi Başkanı Yaşar Pınarcı da bu yıl balığın bol olduğunu ancak dalyanın yıkılmasıyla yaklaşık 20 ton balığın denize kaçtığını anlatarak, büyük zarara uğradıklarını ifade etti.
    
İlçedeki büyük balıkçı tekneleri de fırtına nedeniyle denize açılamadı.
    

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER