ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:21

Kırşehirli gençler tarihe yolculuk yaptı

Kırşehirli gençler tarihe yolculuk yaptı


 Kırşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü ‘Tarihe Yolculuk Projesi’ kapsamında ilköğretim, lise ve üniversite öğrencilerine şehirdeki tarihi mekânlar gezdirerek tarih bilinci aşılanıyor.

    Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Tarihe Yolculuk Projesi ile öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor. Proje kapsamında 16 İlköğretim, 5 lise ve 5 üniversite grubu olmak üzere bin 100 öğrencinin gezdirilmesi amaçlanıyor.

    Öğrenciler düzenlenen geziler sayesinde Cacabey Gökbilimleri Medresesi, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi olmak üzere önemli tarihi mekânları tanıma fırsatı buluyor.

    Düzenledikleri geziler ile öğrencilere tarihi yerlerin önemini anlattıklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Bu proje ile öğrencilerimize çok sık gördükleri yerlerin önemini anlatarak tarihi değerlerinin farkına varmaları amaçlıyoruz. Yoğun eğitim dönemini geride bırakacak olan öğrencilerimizin rahatlaması için bu geziler önemli bir fırsat oluyor. Bu gezilerimizi her yıl yapmayı hedefliyoruz.” dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER